Figaro Park – restauracja w parku w Warszawie

Nie wymyśliliśmy jedzenia, ale nauczyliśmy się nim cieszyć. Pragniemy dzielić się tym z innymi…Ewa Mirkowicz
Restauracja
Restauracja
Restauracja

Restauracja Figaro Park znajduje się w Warszawie, w Parku im. Ignacego Paderewskiego. Jest to wyjątkowe miejsce, nie tylko ze względu na zjawiskowe piękno parku, uznanego w 2009 roku za Najpiękniejszy Park w Polsce i trzeci w Europie. Właścicielami restauracji są Ewa i Mirosław Mirkowiczowie. Na początku lat 90-tych wpadli na pomysł stworzenia miejsca, gdzie będzie można nie tylko spróbować ciekawych potraw, nie tylko najeść się do syta, nie tylko uczcić rodzinne święto w gronie bliskich Restauracja blisko centrum Warszawy miała być zakątkiem, który pozwoliłoby oderwać się od codzienności, na chwilę zwolnić w biegu, a przede wszystkim kontemplować i ,,smakować życie”. Tak powstał unikalny punkt na mapie stolicy- w dogodnej lokalizacji, a jednocześnie odizolowany od szumu tętniącego życiem miasta. To idealna restauracja na wesela, niezapomniane imprezy świąteczne i tematyczne, ale również na biznesowy lunch lub romantyczną randkę.

Restauracja z cateringiem i unikatową kuchnią

Z czasem nasza wyjątkowa restauracja z kominkami w Warszawie zyskała na popularności. Każdy kto choć raz spędzi w nim chwilę, znajdzie powód, by zawitać tu ponownie. Gwarancja smacznej kuchni i profesjonalna obsługa to wizytówka Figaro Park. Nad przygotowaniem potraw trzyma pieczę mistrz Krzysztof Kowalski, który gotował dla prezydentów państw, gwiazd kina i innych osobistości. Poza bogatym wieloletnim doświadczeniem może pochwalić się posiadaniem jednego z siedmiu na świecie certyfikatów ukończenia kursu gotowania metodą sous vide we Francji.

Słowo od mistrza:

szef-kuchniGotowanie jest moim życiem.
Chętnie wychodzę do gości, aby zaprezentować swoje możliwości i podzielić się ciekawostkami. Osobiście polecam dania, których smak warto poznać. Zawsze jestem ciekawy końcowego efektu, czyli opinii gości.Krzysztof Kowalski

Kunszt kuchni oraz oryginalny klimat tej warszawskiej restauracji docenili między innymi Agnieszka Osiecka, Zygmunt Broniarek, Stan Borys, Justyna Steczkowska, zespół Lady Pank, Katarzyna Figura, tenorzy Teatru Wielkiego oraz aktorzy Teatru Powszechnego.

nagrody

Figaro Park jest regularnie nagradzana w konkursach i plebiscytach, m.in. czterokrotnie wybrana Najlepszą Restauracją w Województwie Mazowieckim, nagrodzona Złotym Widelcem oraz Srebrną Patelnią Wojewody Warszawskiego. Wyróżnia też ją Warszawski Znak Jakości.

Zapraszamy!